Yenilenen Toyota Yaris Cross Hybrid haziranda Türkiye’ye geliyor

Toyota, kısa zamanda popüler bir model haline gelen B-SUV modeli Yaris Cross’u yeniledi.

“2022 Dünya’da Yılın Şehir Otomobili” ünvanına sahip Yaris Cross, yenilenerek daha iddialı hale geldi.

İlk kez 2021 yılında tanıtılan ve hızla büyüyen B-SUV pazarının önemli bir modeli haline gelen Yaris Cross, Avrupa’da geçen yıl segmentinde liderlik konumuna yerleşti

Haziranda Türkiye’de

Türkiye’de haziran ayında satışa sunulması planlanan yeni Yaris Cross, daha güçlü tam hibrit teknolojisi, daha yüksek performansı, en gelişmiş Toyota T-Mate güvenlik ve sürücü destek sistemleri, arttırılmış dijital kullanıcı deneyimi ve modern şehir stilini ileriye taşıyan tasarımıyla dikkati çekiyor.

Tenik detaylar

Toyota, yeni Yaris Cross Hybrid modelini iki farklı tam hibrit seçeneğiyle müşterilerine sunacak.

Yeni Yaris Cross Hybrid için bu seçenekler, yüksek verimliliğiyle öne çıkan 116 HP hibrit ve yüksek performans ve düşük yakıt tüketimiyle öne çıkan 130 HP hibrit versiyonları olacak.

1.5 litrelik yeni tam hibrit sistemi, daha büyük ve daha güçlü bir elektrik motoruyla kombine ediliyor.

Bu sayede sistem, 130 HP kombine güce ve 185 Nm torka sahip oluyor. Hızlanmalarda esnek bir performans sunan Hybrid 130, sürüş deneyimini de daha ileriye taşıyor.

Yüksek performans rakamlarıyla 103-122 g/km aralığında sınıfının en düşük karbondioksit (CO2) emisyon değerlerine sahip olacak Yaris Cross Hybrid 130, 0-100 km/s hızlanmasını da 10,7 saniyede tamamlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir